Aktualnie jesteś w :

Strona Główna
Uczniowie klas VIII i III gimnazjum na Festiwalu Zawodów w Krakowie
Festiwal zawodow

22.03.2019 r. nasi uczniowie wzięli udział Festiwalu Zawodów w Krakowie. Na uczestników czekały atrakcje - ponad 140 interaktywnych stoisk, ponad 80 szkół branżowych i techników z całej Małopolski, a do tego porady, konsultacje i ciekawe pokazy.


Podczas tegorocznego Festiwalu Zawodów zaprezentowano ofertę edukacyjną szkół zawodowych na dziewięciu niezależnych ekspozycjach wystawienniczych w następujących grupach: administracyjno-usługowej, budowlanej, elektryczno-elektronicznej, mechanicznej i górniczo-hutniczej, medyczno-społecznej, rolniczo-leśnej z ochroną środowiska, turystyczno-gastronomicznej, służb „mundurowych” oraz szkół zagranicznych – partnerów Województwa Małopolskiego. Wystawcy wraz z młodzieżą uczęszczającą do danych szkół wyjaśniali między innymi na czym polega kunszt poszczególnych zawodów. Dodatkowo wszyscy zainteresowani mogli skorzystać z bezpłatnych porad doradców zawodowych. Podczas prelekcji opiekunowie wysłuchali wskazówek, jak wspierać młodych ludzi w wyborze szkoły i dalszej ścieżce edukacyjnej.

Udział w festiwalu stał się doskonałą okazją do konfrontacji uczniów z marzeniami o wybranym zawodzie, który chcieliby wykonywać w przyszłości.

opracowanie: organizatorzy - Grażyna Krawczyk, Joanna Gawęda

zobacz galerię...