Aktualnie jesteś w :

Strona Główna
„Romeo and Juliet” w oryginale
Romeo Julia

Jak co roku uczniowie starszych klas naszej szkoły mieli okazję obejrzeć spektakl teatralny w języku angielskim przygotowany przez profesjonalistów z English Theatre.


Dnia 4 kwietnia siódmoklasiści i ósmoklasiści oraz uczniowie klas trzecich gimnazjum znający język angielski na poziomie średniozaawansowanym wyruszyli wczesnym rankiem do Krakowa, gdzie w teatrze Variété wystawiono „Romea i Julię” w oryginalnej wersji językowej. XVI – wieczny język angielski, w którym dzieło zostało napisane, nie był łatwy do zrozumienia, ale ponadczasowa opowieść o tragicznej miłości jest znana nastolatkom, więc mogli bez przeszkód podziwiać sztukę Williama Szekspira. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie okażą zainteresowanie również kolejnym gościnnym występom English Theatre w Krakowie jesienią 2019 r., na kiedy jest planowana adaptacja powieści M. Twaina „Tom Sawyer”.

 

opracowanie: Nauczyciele języka angielskiego

zobacz galerię...