Aktualnie jesteś w :

Strona Główna Śniadanie daje moc
Śniadanie daje moc

sniadanie-daje-moc

 

Już drugi rok uczniowie klas I-III realizują program „Śniadanie daje moc” W tym roku śniadanie odbyło się 6 listopada. Dzieci poprzez samodzielne przygotowywanie śniadania poznają jego znaczenie.

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. To najlepszy start w nowy dzień! Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Dzieci, które nie spożywają śniadania, częściej skarżą się na bóle głowy, złe samopoczucie, rozdrażnienie i konflikty z rówieśnikami.

O tym, że śniadanie jest ważne, wie większość z nas, ale pewnie nie zdaje sobie sprawy, jak ważne jest to, co składa się na ten najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Rano układ pokarmowy jest najsilniejszy i jest w stanie wyekstrahować jak najwięcej wartości ze zjadanych posiłków.

Postanowiliśmy nadal kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe poprzez wprowadzenie „zdrowej przerwy” Uczniowie podczas wspólnego śniadania zwracają uwagę na to, co zdrowego zjadają.

opracowanie: Małgorzata Brożek