Aktualnie jesteś w :

Strona Główna Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół ZSP w Brzeźnicy
Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół ZSP w Brzeźnicy

logo PZU


Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół ZSP w Brzeźnicy uzyskało grant na realizację projektu
„Poznajemy bohaterów - śladami żołnierzy niezłomnych“ finansowany ze środków Fundacji PZU.

Celem projektu jest zainteresowanie młodzieży losami żołnierzy wyklętych. Projekt będzie trwał cały rok szkolny 2017/2018, a w jego ramach odbędą się warsztaty, konkursy i wycieczki. Szczegóły wkrótce.

 

opracowanie: Teresa Kędzior

 


 


 

Stowarzyszenie 1

"Ponieważ żyli prawem wilka, historia głucho o nich milczy" -te słowa wiersza Zbigniewa Herberta były mottem naszego spotkania, będącego pierwszym z cyklu warsztatów realizowanych w ramach projektu "Poznajemy naszych bohaterów- śladami żołnierzy niezłomnych", finansowanego ze środków Fundacji PZU. Podczas jego trwania młodzież mogła poznać sylwetki żołnierzy niezłomnych, obejrzeć widowisko oparte na historii żołnierza, który walkę z sowietyzacją Polski przypłacił życiem, a także porozmawiać, zdziwić się i wzruszyć w kontakcie z dramatycznymi wydarzeniami z historii Polski. cdn.

zobacz galerię...