Aktualnie jesteś w :

Strona Główna Ciekawe Linki Artykuły Strona Główna Festiwal Zawodów w Małopolsce
Festiwal Zawodów w Małopolsce
festiwal zawod 2018

 

22 marca 2018 r. uczniowie klas III gimnazjum odwiedzili Targi Edukacyjne – Festiwal Zawodów w Małopolsce, które odbyły się w Halach EXPO w Krakowie. Była to już szósta edycja targów, które umożliwiają małopolskiej młodzieży zapoznanie się z ofertą kształcenia zawodowego i cieszą się coraz większym zainteresowaniem uczniów szkół z regionu i ich rodziców.

W trakcie trzech dni trwania Festiwalu przedstawiane były zawody, w których kształcą szkoły zawodowe. Prezentowana oferta edukacyjna szkół zawodowych odbywała się na dziewięciu niezależnych ekspozycjach wystawienniczych w następujących grupach: administracyjno-usługowej, budowlanej, elektryczno-elektronicznej, mechanicznej i górniczo-hutniczej, medyczno-społecznej, rolniczo-leśnej z ochroną środowiska, turystyczno-gastronomicznej oraz służb „mundurowych”. Prezentacje uzupełniali przedstawiciele zagranicznych szkół z Francji, Niemiec, Słowacji, Ukrainy i Węgier. Dodatkowo wszyscy zainteresowani mogli skorzystać z porady wykwalifikowanych doradców zawodowych. W specjalnie przygotowanych punktach, podczas indywidualnej rozmowy doradcy pomagali ocenić indywidualne predyspozycje oraz pomagali wybrać najwłaściwszą drogę dalszego rozwoju. 

 

zobacz galerię...