Aktualnie jesteś w :

Strona Główna Ciekawe Linki Artykuły Strona Główna List Julii w Kapsule Czasu do przeczytania za 100 lat
List Julii w Kapsule Czasu do przeczytania za 100 lat
listy Julii

Uczennica klasy VIII b Julia Mostowik została laureatką konkursu „Listy do przyszłości”, który organizowany był przez Zamek Królewski na Wawelu i firmę TAURON w ramach projektu „Wawelska Kapsuła Czasu z okazji obchodów 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę” dla uczniów klas 4 - 8 szkół podstawowych z województw: dolnośląskiego, małopolskiego, opolskiego oraz śląskiego.


Uczestnik konkursu miał napisać list do rówieśnika z przyszłości na jeden z dwóch tematów:

  • Jak spędzam czas wolny?
  • Co chciałbym robić, gdy dorosnę?

W konkursie wzięło udział 12 300 uczniów z 279 szkół podstawowych. Do drugiego etapu wybrano 900 listów, z których komisja wyłoniła 100 najlepszych do umieszczenia ich na sto lat w Kapsule Czasu złożonej na Wawelu. J nasza Julia była wśród nich!!!

7 listopada br. odbyła się na Zamku Królewskim w Krakowie uroczystość wręczenia nagród laureatom i zakopania w Kapsule Czasu  wybranych listów. Julia oczywiście uczestniczyła w tej wielkiej gali i odebrała piękną nagrodę w postaci kamery. Gratulujemy sukcesu i życzymy w przyszłości kolejnych zwycięstw.

 

opracowanie: Małgorzata Herzyk
zdjęcia: Kazimierz Mostowik

zobacz galerię...