Aktualnie jesteś w :

Strona Główna Ciekawe Linki Artykuły Strona Główna Śniadanie w klasach młodszych
Śniadanie w klasach młodszych
sniadanie daje moc 1

8 listopada tego roku, tak jak przez kilka ostatnich lat uczniowie klas I-III uczestniczyli w Ogólnopolskiej akcji ŚNIADANIE DAJE MOC.


Akcja ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia, oraz uświadomienie ważności pierwszego, najważniejszego posiłku jakim jest śniadanie, które:

  • regeneruje siły,
  • dostarcza energii,
  • wzmacnia aktywność.

Dzieci, które rezygnują z tego posiłku i zaczynają naukę na czczo zmuszają swój organizm do wysiłku nie dostarczając mu odpowiedniej porcji paliwa, czyli energii. Wówczas organizm pracuje gorzej, łatwo i szybko się męczy. Głód zwiększa drażliwość dzieci, co prowadzi do konfliktów.

W tym dniu uczniowie przyszli do szkoły zaopatrzeni w produkty potrzebne do zrobienia samodzielnie drugiego śniadania. Ubrani w fartuszki, z ochotą zabrali się do pracy, prześcigając się wzajemnie, kto najlepiej wykona zadanie. Tak przygotowane śniadanie wszystkim bardzo smakowało. Ale akcja nie ograniczała się tylko do wykonania i jedzenia. Dzieci  tworzyły piramidę zdrowego żywienia, wybierały zdrowe produkty i zdobywały informacje o zdrowym żywieniu. Miejmy nadzieję, że zaszczepimy u nich zdrowe nawyki, które zaprocentują w przyszłości.

 

opracowanie: Małgorzata Brożek

zobacz galerię...