Aktualnie jesteś w :

Strona Główna Ciekawe Linki Artykuły Strona Główna Lekcja patriotyzmu i historii na stulecie niepodległości ojczyzny
Lekcja patriotyzmu i historii na stulecie niepodległości ojczyzny
wycieczka Krakow 1

W dniach 8 - 9 listopada klasy czwarte i piąte Szkoły Podstawowej w Brzeźnicy wybrały się do Krakowa, by odwiedzić Muzeum Narodowe w Krakowie.


Tam w Galerii Broń i Barwa wzięły udział w lekcjach muzealnych "Kto Ty Jesteś?" Uczniowie obejrzeli wystawę, na której zgromadzone są zbroje, mundury, broń, sztandary z różnych epok historycznych państwa polskiego i uczestniczyli w warsztatach o patriotyzmie. Przy okazji zobaczyli pobliski pomnik Józefa Piłsudskiego i Czwórki Legionowej oraz najważniejsze historyczne obiekty i miejsca na Rynku. Wyjazd był jednym z wielu działań wpisujących się w obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

opracowanie: Agnieszka Błach, Edyta Kłeczek

zobacz galerię...