Aktualnie jesteś w :

Strona Główna Ciekawe Linki Artykuły Strona Główna Jasełka w Filii Chrząstowice
Jasełka w Filii Chrząstowice
Jaselka

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie życzliwsi, milsi. Uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. W specjalnie przygotowanych strojach i w pięknej scenografii ukazującej ludzi podążających do Betlejem, mali aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa.


Zgromadzeni rodzice po raz kolejny mogli przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia na noc, którzy po daremnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku. Występ ten przypomniał, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Po występie dzieci głos zabrał wicedyrektor pan Tomasz Kindykiewicz, który podziękował uczniom za piękne występy i nauczycielom za ich przygotowanie oraz złożył wszystkim świąteczne życzenia.

5 stycznia 2019 roku nasz zespół jasełkowy wystąpił w Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy w XIX Gminnym Przeglądzie Przedstawień Jasełkowych, gdzie zajął I miejsce.

 

opracowanie: s. Julitta i U. Marszałek

zobacz galerię...