Aktualnie jesteś w :

Strona Główna Ciekawe Linki Artykuły Strona Główna Warsztaty matematyczne na Uniwersytecie Pedagogicznym
Warsztaty matematyczne na Uniwersytecie Pedagogicznym
warsztaty matematyczne

16 stycznia 2019 r. uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy uczestniczyli w warsztatach matematycznych na Uniwersytecie Pedagogicznym.


Jak co roku podczas zimowych ferii na Wydziale Matematyczno-Fizyczno-Technicznym Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie organizowane są „Spotkania z matematyką” dla uczniów szkół podstawowych z województwa małopolskiego. Zorganizowane już po raz 10 zajęcia były skierowane do uczniów klas IV-VI i cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Zaproponowane uczniom zajęcia podzielono na trzy części. W części pierwszej uczniowie uczestniczyli w czterech, około półgodzinnych warsztatach. W drugiej brali udział w wykładzie. Ostatnią część stanowiło podsumowanie połączone z wręczeniem pamiątek wszystkim uczestnikom. Tematyka proponowana uczniom jest różnorodna i zawsze cieszy się dużym powodzeniem. W tym roku były to zajęcia dotyczące: pentomina, pokera matematycznego, origami i zagadek logicznych. Uczniowie brali też udział w wykładzie „Matematyka z dreszczykiem” z pytaniami, na które chętnie odpowiadali uczestnicy. Zabawy oraz wykład miały jeden cel: przybliżyć matematykę poprzez swobodną zabawę i działanie. Ten pomysł organizowania warsztatów na uczelni wspierają władze naszej Gminy Wieliczka. W tym roku otwarcia sesji warsztatowej dokonała wiceburmistrz Miasta i Gminy Wieliczka pani Agnieszka Szczepaniak wraz z dyrektorem Wydziału Szkół i Przedszkoli panią Anną Całką. Z Gminy Wieliczka w zajęciach co roku uczestniczy coraz liczniejsza grupa uczniów reprezentująca szkoły z: Raciborska, Gorzkowa, Grajowa, Sygneczowa, Szkoły Podstawowej nr 4 w Wieliczce oraz Sierczy. Od dziesięciu lat organizatorem i prowadzącą warsztaty jest dr Joanna Major nauczyciel matematyki w SP w Sierczy, a współorganizatorką i prowadzącą warsztaty jest Teresa Kowal dyrektor Szkoły Podstawowej w Raciborsku. Poza szkołami z Gminy Wieliczka w warsztatach uczestniczyło też 14 szkół z różnych miejscowości Małopolski. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku dołączą kolejni uczniowie i nauczyciele.

Tekst ze strony:

https://www.wieliczka.eu/pl/201129/14811/warsztaty-matematyczne-na-uniwersytecie-pedagogicznym.html

opracowanie: koordynator wyjazdu: Anna Knapik
fot. T. Warczak

zobacz galerię...