Aktualnie jesteś w :

Strona Główna Ciekawe Linki Artykuły Strona Główna MAMY NOWYCH CZYTELNIKÓW
MAMY NOWYCH CZYTELNIKÓW
Pasowanie na czytelnika

Dnia 18 lutego 2019 r. biblioteka szkolna ZSP w Brzeźnicy przyjęła uczniów klasy I a i I b w poczet swoich czytelników.


Na godzinnych spotkaniach pierwszoklasiści zapoznali się z zasadami zachowania w bibliotece a także rozmieszczeniem zbiorów bibliotecznych. Dowiedzieli się też, jak należy obchodzić się z książką. Ten ostatni aspekt przybliżyli im starsi koledzy z klasy VI b, prezentując wiersze o książce. Po obejrzeniu występów uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na czytelników, a na pamiątkę pasowania dzieci otrzymały okolicznościowe dyplomy, zakładki do książek wykonane przez uczniów starszych klas oraz egzemplarze gazetki „Biblioteczne wieści”. Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

opracowanie: Małgorzata Herzyk, Danuta Tracz

zobacz galerię...