Aktualnie jesteś w :

Strona Główna Ciekawe Linki Artykuły Strona Główna Etap powiatowy ogólnopolskiego konkursu Wielka Liga Czytelników
Etap powiatowy ogólnopolskiego konkursu Wielka Liga Czytelników
Wielka Liga Czytelnikow

Dnia 28 lutego 2019 r. o godz. 10. 00 odbyły się w całej Polsce eliminacje powiatowe ogólnopolskiego konkursu Wielka Liga Czytelników.


W pierwszym etapie, szkolnym, w całym kraju wzięło udział 17274 uczestników (z czego 62 uczniów z naszej szkoły), którzy w sumie przeczytali ze zrozumieniem 68469 książek (tyle poprawnie wypełnionych formularzy zostało zarejestrowanych w systemie). W Wadowicach w eliminacjach na szczeblu powiatowym uczestniczyło 42 czytelników z 9 szkół, którzy tworzyli 16 drużyn. Wśród uczniów klas I-IV Szkołę Podstawową im. Jana Kochanowskiego w Brzeźnicy reprezentowali: Zofia Hyrlicka i Zofia Kalicińska z kl. IV A oraz Eryk Miętka z kl. III. W reprezentacji klas V-VIII wystąpiły: Gabriela Ciapa z kl. VII B, Weronika Głowacz z kl. VI A i Natalia Orzechowska z kl. VIII A. Nasze drużyny w obydwu kategoriach wiekowych były jedynymi z gminy Brzeźnica. Uczestnicy eliminacji powiatowych musieli się wykazać znajomością książek Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” (kl. I-IV) i Zbigniewa Nienackiego „Pan Samochodzik i niesamowity dwór”. Na rozwiązanie zadań testowych, za które można było zdobyć 150 punktów w każdym teście, uczniowie mieli 60 min. Było wiele szczegółów i podchwytliwych pytań. Nasze drużyny poradziły sobie bardzo dobrze, uzyskując wysokie wyniki: 93% i III miejsce grupa młodsza oraz 80% i IV miejsce starsza grupa wiekowa. Niestety konkurencja była niezwykle silna i dopiero wynik 100% punktów pozwalał na kwalifikację do etapu wojewódzkiego. Gratulujemy jednak rozwijania pasji czytelniczych i tak wnikliwego poznania tekstów.

Wyniki przedstawiają się następująco:

wyniki 1 4

wyniki 5 8

Link do relacji na stronie Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogiczne – Filii w Wadowicach.

https://pedagogicznawadowice.wordpress.com/2019/03/04/wyniki-wielka-liga-czytelnikow/

 

opracowanie: Małgorzata Herzyk, Danuta Tracz

zobacz galerię...