Aktualnie jesteś w :

Strona Główna Ciekawe Linki Artykuły Strona Główna Projekt „ONCE UPON A TIME” na półmetku
Projekt „ONCE UPON A TIME” na półmetku

LOGO NIDA

NIDA1

Od września 2018 r. w naszej szkole realizowany jest projekt „ONCE UPON A TIME” w ramach programu English Teaching.


Uczniowie klas siódmych, którzy biorą w nim udział, szlifowali język angielski na pozalekcyjnych zajęciach konwersatoryjnych z użyciem CLIL oraz w czasie wyjazdu na Euroweek. W drugim półroczu roku szkolnego 2018/2019 ich zadaniem jest wystawienie w formie sztuki teatralnej wybranych bajek. Przygotowywali się do tego w czasie weekendowych warsztatów językowo-teatralnych w dniach 22 – 23 marca br. w Domu Polsko-Słowackim w Bachorowicach. Po ćwiczeniach rozwijających umiejętności współpracy i zajęciach językowych, przyszła pora na pracę w grupach i próby do dwóch przedstawień – „Cindirella” czyli opowieść o Kopciuszku i „Little Red Riding Hood” – Czerwony Kapturek. Na przedstawienia zaproszone zostaną przedszkolaki z Brzeźnicy i Marcyporęby oraz uczniowie klas 1-3 naszej szkoły. Energii do działania dodały uczestnikom amerykańskie naleśniki (pancakes) i gofry oraz pizza.
Kolejne zadania, które stoją przed uczestnikami projektu, to nagranie filmu dokumentującego ich działania oraz gra miejska w języku angielskim w Krakowie.

Projekt "Once Upon a Time" realizowany jest w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja NIDA.

 

opracowanie: Edyta Kłeczek, Danuta Tracz, Jolanta Wacław

zobacz galerię...