Aktualnie jesteś w :

Strona Główna Ciekawe Linki Artykuły Strona Główna Wspomnień czar
Wspomnień czar
Wlochy2

W dniach 27 - 31 marca byliśmy we Włoszech. Mieliśmy możliwość odwiedzenia tego kraju dzięki wyróżnieniu w Międzynarodowym Konkursie Poezji Castello di Duino i dzięki sponsorom, którzy pokryli koszty naszej wyprawy.


Pierwszego dnia zwiedziliśmy piękną Wenecję, której zabytki podziwialiśmy, płynąc po Grande Canale. Byliśmy też na Placu Św. Marka i w Bazylice Św. Marka, gdzie pochowany jest Św. Marek Ewangelista. Drugiego dnia zwiedziłyśmy malowniczy i urokliwy Triest. Miasto to szczególnie efektownie wygląda wieczorami, byłam zachwycona pięknem Triestu. Ostatniego dnia pobytu uczestniczyłyśmy w gali wręczenia nagród. Zaprezentowałyśmy naszą pracę przed publicznością, po czym odebraliśmy puchar, dyplom, piękne albumy z malarskim reprodukcjami oraz koszulki dla mnie, Małgosi, Oliwki i Pani Lidii Adamus, dzięki której mogłyśmy się na tej gali znaleźć. Na zakończenie wycieczki pojechałyśmy do ślicznego zamku Miramare. Ma on zabytkowe wnętrze i piękny ogród na wybrzeżu. Nabraliśmy tam sił do powrotu do Polski. Wróciłyśmy do kraju zmęczone, ale zachwycone eskapadą. Makaronowe powietrze Włoch, pyszna pizza, urocze uliczki Wenecji, uśmiech i serdeczność Włochów na długo zapiszą się w naszej pamięci.

 

opracowanie: Aleksandra Kłeczek kl. VII b

Włoskie impresje

Wycieczka do Włoch, na którą udało nam się pojechać, była bardzo ekscytująca. Indywidualne podróżowanie pozwoliło nam na bardziej obiektywne zwiedzanie zabytków. Dwa przepiękne miasta- Wenecja i Triest na zawsze pozostaną w naszej pamięci. Wenecja urzekła nas swoją niecodziennością formy, natomiast Triest był kompletnie inny - duży i proporcjonalny w cudownie uporządkowanym układzie, gdzie nowoczesność idealnie wpasuje się w bogatą przeszłość. Ta różnica pomiędzy tymi miastami pozwoliła nam je lepiej poznać, docenić ich różne piękne aspekty, jakie nam oferowały.

Sama gala była profesjonalnie zorganizowana, różnorodność w pochodzeniu uczestników była duża. Ciekawym doświadczeniem był moment, kiedy twórcy wierszy czytali swoje dzieła w ojczystym języku.

Moim zdaniem udział w konkursie oraz wycieczka były bardzo wartościowym doświadczeniem, które na długo pozostanie w mojej pamięci.

 

opracowanie: Małgorzata Szymańska

zobacz galerię...