Aktualnie jesteś w :

Strona Główna Ciekawe Linki Artykuły Strona Główna Pierwszaczki w Krakowie
Pierwszaczki w Krakowie
wycieczka Krakow

30.04.2019r. mimo mało sprzyjającej pogodzie pierwszaczki wybrały się na wycieczkę do Krakowa.


Dzieci odwiedziły najmniejszą na świecie fabrykę cukierków „Ciuciu Cukier Artist”, gdzie mogły zobaczyć, jak powstają cukierki i lizaki. Następnie dzieci spacerkiem przeszły na Rynek Główny, gdzie podziwiały Kościół Mariacki, Sukiennice oraz Wieżę Ratuszową. Kolejną atrakcją było przejście krakowskimi uliczkami aż nad Wisłę, gdzie pierwszaczki wybrały się na rejs statkiem po najdłuższej polskiej rzece. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Wawelu oraz groty smoka. Pierwszaczki, dzięki wspaniałej pani przewodniczce, poznały wiele anegdot związanych z Krakowem, które niejednokrotnie wywarły na nich ogromne wrażenie! Dzieci z wycieczki wróciły zmęczone, ale i szczęśliwe, co było słychać wśród autokarowych rozmów!

 

opracowanie: Zuzanna Nicieja

zobacz galerię...