Aktualnie jesteś w :

Strona Główna Ciekawe Linki Artykuły Strona Główna DNI JĘZYKÓW OBCYCH
DNI JĘZYKÓW OBCYCH

LOGO NIDA

Dni Jezykow Obcych

4 czerwca 2019 r. w czasie szkolnych obchodów Dni Języków Obcych uczestnicy projektu „Once upon a time… - the art of storytelling” (Dawno, dawno temu… - sztuka opowiadania historii), finansowanemu dzięki grantowi uzyskanemu z Programu English Teaching, zaprezentowali swoim młodszym koleżankom i kolegom z klas I-III własną interpretację dwóch klasycznych bajek dla dzieci: CINDERELLA (KOPCIUSZEK) i LITTLE RED RIDING HOOD (CZERWONY KAPTUREK).


Spektakle były przygotowywane od marcowych warsztatów teatralnych w Bachorowicach, uczniowie wykonali też dekoracje oraz przynieśli część strojów. Przedstawienia w języku angielskim bardzo spodobały się młodej publiczności.

Dla starszych uczniów już w kwietniu został zorganizowany Gminny Konkurs Języka Niemieckiego „Das Bilwörterbuch- Ostern”. Organizatorkami konkursu były Panie Agnieszka Celak oraz Monika Jaskierny. Konkurs był skierowany dla uczniów klas VII- VIII SP oraz III Gimnazjum. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu wielkanocnego słownika obrazkowego w języku niemieckim. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz atrakcyjne nagrody ufundowane przez Goethe Institut. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Projekt "Once Upon a Time" realizowany jest w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja NIDA.

 

opracowanie: Nauczyciele języków obcych

zobacz galerię...