Aktualnie jesteś w :

Strona Główna Ciekawe Linki Artykuły Strona Główna CAŁA POLSKA BIEGA 2019
CAŁA POLSKA BIEGA 2019
Cala Polska biega

W dniu 30.05.2019r. po raz dziesiąty na boisku sportowym w Brzeźnicy odbyła się akcja „Cała Polska biega”. Jubileuszowe spotkanie zgromadziło wiele ochotników, których nie zniechęciły nawet niekorzystne warunki pogodowe.


Biegi odbywały się w kategoriach:

 • MINI MINI 5-6 lat 200m

 • MINI 500m

 • JUNIOR 1000m

 • MŁODZIK 2000m

 • OPEN 2000m

 

W duchu zdrowej rywalizacji i w zgodzie z zasadami fair play wszyscy zawodnicy walczyli o miejsca na podium. Nikomu nie brakowało adrenaliny, entuzjazmu, radości i woli walki. Imprezę rozpoczęli: dyrektor CKIP w Brzeźnicy, Pan Kazimierz Mostowik, przewodnicząca Rady Gminy, Pani Jadwiga Kozioł, Pan wicedyrektor Tomasz Kindykiewicz oraz nauczyciele wychowania fizycznego. Na zawody przybyła Ochotnicza Straż Pożarna z Brzeźnicy oraz z Brzezinki, aby dbać o bezpieczeństwo i spokojny przebieg akcji. W spotkaniu wzięli udział zawodnicy z wielu okolicznych wiosek, m.in. Sosnowic, Paszkówki, Łączan, Marcyporęby, Tłuczani oraz Brzeźnicy. W biegu uczestniczyli nie tylko uczniowie, a także dorośli i dzieci z przedszkola. W przebiegu imprezy pomogła 51 Drużyna Harcerska WĘDROWNICY. Harcerze dbali o prawidłowe i szybkie zapisy, a także dostarczali biegaczom napoje. Na wygranych czekały nagrody rzeczowe, a także puchary i pamiątkowe dyplomy. Najmłodsi w geście uznania otrzymali medale za udział w biegu. Patronem spotkania byli: wójt gminy Brzeźnica, starosta powiatu wadowickiego oraz dyrektor ZSP w Brzeźnicy. W biegu wzięło udział 158 dziewcząt oraz 207 chłopców. Wśród dziewcząt na najwyższych pozycjach uplasowały się:

 • MINI MINI
 1. Jagoda Małecka

 2. Oliwia Nowy

 3. Blanka Wiśniewska

 

 • MINI

 1. Weronika Kolasa

 2. Anna Mocała

 3. Magdalena Zając

 

 • JUNIOR

 1. Weronika Rzepecka

 2. Aleksandra Kucharczyk

 3. Dorota Wojtaszczyk

 

 • MŁODZIK

 1. Maja Szafran

 2. Zuzanna Rzepecka

 3. Weronika Mączka

 

 • OPEN

 1. Anna Kubarek

 2. Wiktoria Bartuś

 3. Julia Bartuś

 

Wśród chłopców triumfowali:

 

 • MINI MINI

 1. Szymon Żmuda

 2. Aleksander Żmuda

 3. Mateusz Sendera

 

 • MINI

 1. Kacper Suter

 2. Alan Czarniak

 3. Emil Boczoń

 

 • JUNIOR

 1. Dominik Stopa

 2. Filip Orzechowski

 3. Maciej Żurek

 

 • MŁODZIK

 1. Rafał Babski

 2. Jakub Dyrga

 3. Eryk Wacław

 

 • OPEN

 1. Rafał Babski

 2. Grzegorz Noworyta

 3. Rafał Opaliński

 

Nagrody wręczyli: dyrektor ZSP w Brzeźnicy, Pani Anna Lang, wicedyrektor Pan Tomasz Kindykiewicz, dyrektor CKiP w Brzeźnicy Pan Kazimierz Mostowik oraz nauczyciele wychowania fizycznego. Akcję zorganizowali: Uczniowski Klub Sportowy w Brzeźnicy pod przewodnictwem Prezesa Roberta Sendery, ZSP w Brzeźnicy, CKiP. Patronat medialny nad biegami objęła „Kronika Beskidzka” oraz portal Taka Malownicza Gmina. To wyjątkowe sportowe święto wsparli finansowo: Bank Spółdzielczy w Brzeźnicy, Multiserw, Deltafan, TMT budownictwo, Meritum , Maspex . Całość imprezy uwieczniły reporterki z ZSP w Brzeźnicy: Justyna Wyroba oraz Wiktoria Drzyzga. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.

 

opracowanie: Organizatorzy

zobacz galerię...