Aktualnie jesteś w :

Strona Główna Ciekawe Linki Artykuły Strona Główna OGÓLNOPOLSKI KONKURS Z JĘZYKA POLSKIEGO – „PANDA”
OGÓLNOPOLSKI KONKURS Z JĘZYKA POLSKIEGO – „PANDA”
Dyplom 1

1 kwietnia br. uczniowie klas 3 gimnazjum przystąpili do ogólnopolskiego konkursu z języka polskiego „Panda”. Uczestnicy konkursu zmierzyli się z 30 pytaniami testowymi o zróżnicowanym stopniu trudności, sprawdzającymi umiejętność czytania tekstu literackiego i popularnonaukowego ze zrozumieniem, zagadnień gramatycznych oraz znajomość lektur konkursowych, m.in. „Mitologii” J. Parandowskiego.


Naszym uczennicom z kl. IIIb udało się odnieść sukces: na 387 uczestników Olga Kowalska otrzymała tytuł laureata (3. miejsce), z kolei Weronika Baran (7. miejsce) i Magdalena Korus (9. miejsce) - wyróżnienia.

 

Gratulujemy.

 

Dyplom 2

 

opracowanie: Olga Kowalska, kl. IIIb