Aktualnie jesteś w :

Strona Główna Ciekawe Linki Artykuły Strona Główna IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
logo 2019

 

Dnia 4 października 2019 r. Obchodziliśmy IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Główne motto akcji „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę znają” przyciągnęło uwagę wielu uczniów i nauczycieli naszej placówki.


Jest to międzynarodowa akcja, mająca na celu utrwalenie tabliczki mnożenia poprzez zabawę. Towarzyszą jej niezapomniane emocje.

W tym dniu zostały przeprowadzone przez Komisje Egzaminacyjne egzaminy z „tabliczkowej wiedzy”. Samymi egzaminatorami byli uczniowie szkoły podstawowej VIIIa i Vc oraz uczniowie ze świetlicy szkolnej .

Sprawdzali oni znajomość tabliczki mnożenia swoich rówieśników, młodszych i starszych kolegów oraz dorosłych. Uczniowie oraz pracownicy szkoły losowali zestawy i musieli prawidłowo rozwiązać pięć przykładów. Do egzaminu przystąpiło 229 uczniów i 43 osób dorosłych. Tytuły „Eksperta Tabliczki Mnożenia” zdobyło ogółem 176 osób.

Dziękujemy wszystkim za udział w akcji Światowych Dniach Tabliczki Mnożenia: uczniom i dorosłym za chęć udziału oraz egzaminatorom za sprawne przeprowadzenie egzaminów.

 

opracowanie: Anna Knapik, Ewelina Woźniczka, Monika Jaskierny