Aktualnie jesteś w :

Strona Główna Ciekawe Linki Artykuły Strona Główna Udział w prelekcji na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich
Udział w prelekcji na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich
prelekcja nieletni

 

Dnia 4 października 2019 r. Obchodziliśmy IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Główne motto akcji „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę znają” przyciągnęło uwagę wielu uczniów i nauczycieli naszej placówki.


W dniu 11.10.2019 r. odbyły się prelekcje dla uczniów klas VII na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich. Prelekcje prowadzili asp. sztab. Małgorzata Hombesch i asp. sztab. Zbigniew Przybek - policjanci Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach. Spotkanie miało na celu przybliżyć uczniom jakie konsekwencje prawne ponoszą nieletni kiedy wejdą w konflikt z prawem. W trakcie pogadanek wyjaśniono uczniom kim jest osoba nieletnia. Omówiono czym jest pojęcie demoralizacji i jakie są jej przejawy, a także czym jest czyn zabroniony i jakie konsekwencje grożą nieletnim za jego popełnienie. Uczniowie dowiedzieli się jakie środki wychowawcze i poprawcze, może zastosować Sąd Rodzinny i Nieletnich wobec nieletnich sprawców czynów karalnych czy osób przejawiających cechy demoralizacji. Uczniowie dowiedzieli się także, jakie działania realizuje Policja ze swojej strony w przypadku ujawnienia osób nieletnich, które popełniły czyn karalny czy są zdemoralizowane. Policjanci przestrzegali również, że nieodpowiedzialne i bezmyślne zachowanie, często tylko po to, by zaimponować kolegom, może znacząco wpłynąć na ich dorosłe życie.

 

opracowanie: Katarzyna Pietrykowska

zobacz galerię...