Aktualnie jesteś w :

Strona Główna Ciekawe Linki Artykuły Strona Główna Apel z okazji Święta Niepodległości
Apel z okazji Święta Niepodległości
swieto niepodleglosci

Dnia 8 XI 2019r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Święta Niepodległości, który przygotowali uczniowie klas II wraz z wychowawcami.


Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego oraz hymnu szkoły. W część artystycznej w skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Przypomniano tragedię rozbiorów, trudne lata walk o niepodległość i radość z odzyskania wolności. To dobry czas aby wśród uczniów wzbudzić przywiązanie do Ojczyzny i symboli narodowych. Całość uświetnił śpiew pieśni patriotycznych oraz taniec polonez. Akademia była lekcją patriotyzmu historii.

 

opracowanie: wych. kl. IIa Zuzanna Nicieja, wych. kl. IIb Agneszka Kamola

zobacz galerię...