Aktualnie jesteś w :

Strona Główna Ciekawe Linki Artykuły Strona Główna „No promil – no problem”
„No promil – no problem”
No promil

15 listopada po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej wzięli udział w happeningu w ramach kampanii społecznej – „No promil – no problem” zainicjowanej przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Solny Gwarek” z Wieliczki.


Głównym celem kampanii jest ograniczenie na terenie Małopolski liczby osób, które prowadzą pojazdy pod wpływem alkoholu i innych środków psychoaktywnych oraz zmiana społecznego nastawienia wobec nietrzeźwych kierowców – wzmocnienie u pasażerów gotowości do powstrzymywania pijanego kierowcy. W ramach kampanii uczniowie klasy IV pod opieką pani Katarzyny Pietrykowskiej oraz pani Eweliny Woźniczki na jednym z parkingów w Brzeźnicy rozdawali kierowcom ulotki informacyjne, baloniki oraz przestrzegali przed wsiadaniem za kółko po spożyciu napojów alkoholowych. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, kierowcy reagowali z sympatią i dużą aprobatą dla tego typu działań.

 

opracowanie: Katarzyna Pietrykowska

zobacz galerię...