Aktualnie jesteś w :

Strona Główna Ciekawe Linki Artykuły Strona Główna Zdrowe żywienie daje moc.
Zdrowe żywienie daje moc.
zdrowe zywienie daje moc

Uczniowie klas IV-VIII na lekcjach wychowawczych przygotowywali oraz spożywali różnorodne zestawy śniadaniowe przygotowane podczas zajęć.Menu było urozmaicone: od pełnych różnych dodatków warzywnych  kanapek z pełnoziarnistego pieczywa po sałatki owocowe, surówki, pasty warzywne, koktajle.


Celem przeprowadzonych zajęć było propagowanie zdrowej diety bogatej w warzywa, owoce, oraz produkty mleczne, poznanie roli, pochodzenia poszczególnych składników pokarmowych oraz zapobieganie marnotrawieniu żywności. Uczniowie w sposób praktyczny  poznali Piramidę Zdrowego Żywienia i Stylu Życia dla dzieci i młodzieży.

 

opracowanie: Anna Danek

zobacz galerię...