Aktualnie jesteś w :

Strona Główna Ciekawe Linki Artykuły Strona Główna Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz 19 w naszej gminie
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz 19 w naszej gminie

  16 28FinalWOSP2020 grafika podglad


19 28FinalWOSP2020 statek kolo podglad
 


Jak co roku przy 51 Drużynie Harcerskiej „Wędrownicy” został utworzony sztab WOŚP. Jego siedziba mieści się w Szkole Podstawowej im. J. Kochanowskiego w Brzeźnicy, a wolontariuszami są obecni i byli uczniowie naszej szkoły. Dnia 12 stycznia 2020 roku będą oni zbierali pieniądze w ramach XXVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Tegoroczna zbiórka przeznaczona jest „dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”. Wolontariuszy można spotkać w okolicach kościołów w Brzeźnicy, Paszkówce, Marcyporębie, Chrząstowicach, Tłuczani, Sosnowicach, Jaśkowicach, szczególnie przed i po mszach świętych. Każdy będzie posiadał identyfikator ze zdjęciem przypięty w widocznym miejscu i serduszka Orkiestry. Mamy nadzieję, że mieszkańcy Gminy Brzeźnica, jak co roku, życzliwie i hojnie wesprą tę ogólnopolską akcję.

 

opracowanie: Szef sztabu Małgorzata Herzyk