Aktualnie jesteś w :

Strona Główna Ciekawe Linki Artykuły Strona Główna Prelekcje profilaktyczne
Prelekcje profilaktyczne
prelekcje profilaktyczne

W dniu 13.12.2019 r. odbyły się spotkania profilaktyczne dla klasy czwartej oraz piątych prowadzone przez funkcjonariusza KPP w Wadowicach asp. sztab. Zbigniewa Przybka.


Komputery, tablety, telefony komórkowe, Internet to nasza codzienność z których obecnie korzystają wszyscy – dzieci i dorośli. Internet przynosi skarbnicę wiedzy i informacji ale należy jednak pamiętać, że wykorzystywany w sposób niewłaściwy, może wyrządzić sporo krzywdy. Nękanie rówieśników, udostępnianie danych osobowych, dostęp do treści nieodpowiednich dla dziecka, to wszystko może za sobą nieść poważne konsekwencje. Aby zapobiec niepożądanym sytuacjom przedstawiciel Policji rozmawiał z uczniami o niebezpieczeństwach oraz skutkach wynikających z niewłaściwego wykorzystania Internetu. Pan policjant uświadomił uczniom co to jest cyberprzemoc, zapoznał uczniów z tym, kim jest nieletni, co to jest czyn karalny, wykroczenie, przestępstwo. Uczniowie na spotkaniach mieli możliwość zadawania pytań, z czego chętnie korzystali.

 

opracowanie: Katarzyna Pietrykowska

zobacz galerię...