Aktualnie jesteś w :

Strona Główna Ciekawe Linki Artykuły Strona Główna Dziecięcy Uniwersytet Ludowy – Smerfy
Dziecięcy Uniwersytet Ludowy – Smerfy
DUL

Od września do listopada dzieci z grupy Smerfy brały udział w projekcie "DUL na kółkach - Dziecięcy Uniwersytet Ludowy". Jest to projekt skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym oraz młodszych dzieci szkolnych z powiatu wadowickiego i powiatów ościennych. Prowadzony jest przez Fundację Sowiarnia. Celem projektu jest przeprowadzanie pokazów i warsztatów rzemiosła tradycyjnego oraz ginących zawodów.


Na początek przedszkolaki poznały podstawowe pojęcia dotyczące rzemiosła. Dzieci dowiedziały się czym jest rzemiosło, kto to jest rzemieślnik i czym się zajmuje. Tematem przewodnim pierwszych zajęć była glina i ceramika.

Drugie zajęcia wprowadziły Smerfy w tematykę filcowania na mokro. Przedszkolaki samodzielnie wyciągały pasma wełny i tworzyły "baloniki" okręcając wokół paluszka. Na koniec było długie masowanie pracy namydlonymi dłońmi.

Na ostatnim spotkaniu dzieciom przybliżone zostały tajemnice ikon. Każdy Smerf mógł stworzyć sobie własną dziecięcą ikonę.

Serdecznie DZIĘKUJEMY Fundacji Sowiarnia za możliwość bezpłatnego udziału w projekcie.

Więcej zdjęć na stronie: https://www.facebook.com/przedszkolesamorzadowewbrzeznicy/

 

opracowanie: Anna Kowalczyk

zobacz galerię...