Aktualnie jesteś w :

Strona Główna Ciekawe Linki Artykuły Strona Główna Co nowego u „Kreatywnych Świetliczaków”?
Co nowego u „Kreatywnych Świetliczaków”?
swietlica1

W natłoku pracy zabrakło czasu na przekaz informacji. Ale….. szybciutko nadrabiamy zaległości.


Już we wrześniu rozpoczęliśmy „Tydzień Puzzli”. Wspólnie przesegregowaliśmy 2000 puzzli. Z tych niekompletnych powstały przepiękne prace plastyczne „Nowe życie starych puzzli”, które można było podziwiać na gazetce na szkolnym korytarzu. Podczas cotygodniowych zajęć plastycznych, prowadzonych w każdy wtorek przez Panią Monikę, wykonaliśmy także śliczne muchomorki, jesienny las z kuleczek z plastelin oraz kolorowe parasolki, które przyozdobiły naszą świetlicę. Wspólnie z wolontariuszami wykonaliśmy słoneczniki dla nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas warsztatów origami stworzyliśmy biało–czerwone orły. Zaangażowaliśmy się w Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, sprawdziliśmy nie tylko naszą znajomość tabliczki mnożenia, ale także naszych rodziców i wychowawców świetlicy. Podczas zajęć logopedycznych Pani Marzenka z uczniami wykonywała ćwiczenia oddechowe i oddechowo- fonacyjne, ćwiczenia usprawniające narządy mowy, ćwiczenia słuchowe oraz artykulacyjne. Z Panią Anią w każdy piątek poznajemy i omawiamy baśnie Andersena. Ćwiczymy koncentrację, wykonując kolorowe obrazki oraz rozwijamy swoją wyobraźnię na porannych zajęciach z cyklu „Kreatywne budowle z klocków”. W listopadzie podczas zajęć robiliśmy piękne gwiazdki, którymi przyozdobiliśmy szkolny korytarz. Z okazji Mikołajek pani Ania przygotowała ciekawy quiz. Na zajęciach z panią Moniką wykonaliśmy pracę plastyczną „Św. Mikołaj”. Zaangażowaliśmy się również w zbiórkę artykułów plastycznych dla podopiecznych Fundacji „Pomóc więcej”. Pani Marzenka przygotowała dla nas edukacyjno-integracyjne bajki opowiadające o niepełnosprawnych sportowcach i zorganizowała konkurs z nagrodami. W grudniu włączyliśmy się w przygotowanie kiermaszu świątecznego organizowanego przez wolontariuszy projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia” oraz Samorząd Uczniowski poprzez przygotowanie ozdób i dekorowanie pierników. Pani Monika zorganizowała konkurs na najdłuższy i najpiękniejszy łańcuch. Wspólnie z panią Marzenką odwiedziliśmy w Spichlerzu Książki Panią Wiesławę Jarguz, której przy okazji świątecznych życzeń przekazaliśmy prawie trzymetrowy łańcuch, własnoręcznie wykonane gwiazdki i aniołki. Na korytarzu wykonaliśmy gazetkę „My się zimy nie boimy…”.

 

opracowanie: M. Jaskierny, M.Woźniak, A.Lang

zobacz galerię...