Aktualnie jesteś w :

Strona Główna
Świetlica "Mali Giganci"


logotypy

Link do grupy Facebook dla rodziców dzieci uczęszczających na świetlicę:

https://www.facebook.com/groups/2362174944097938/

kolonia

W dniach 29.08.2020-05.09.2020 odbyła się kolonia do Pogorzelicy, na którą pojechaliśmy autokarem. Pogoda nad morzem była sprzyjająca, prawie codziennie świeciło słońce i było ciepło. Podczas pobytu, udało nam się skorzystać z wielu atrakcji.

W pierwszy dzień udaliśmy się na plażę, by przywitać się z morzem. Już wtedy dzieci kąpały się w wodzie pod okiem ratownika. Na drugi dzień płynęliśmy statkiem w zapierającym dech w piersiach rejsie po Kołobrzegu. Nasz statek nazywał się „Pirat”. Dzieci zobaczyły Pomnik Zaślubin z morzem oraz spacerowały po słynnym molo w tej miejscowości. W trzecim dniu udaliśmy się zabytkową ciuchcią w stronę Trzęsacza, gdzie dotarliśmy do Muzeum Multimedialnego. Wrażeń nie było końca! Dzieci posłuchały imponującej legendy, którą opowiadał sam bóg Posejdon! Następnie widzieliśmy ruiny zabytkowego kościoła, jak również udaliśmy się plażą w stronę Rewala. Mieliśmy wracać pobliskim klifem, jednakże wiatr nam w tym przeszkodził. W kolejnym dniu wybraliśmy się na wędrówkę piaszczystą plażą na Latarnię Morską w Niechorzu, gdzie mogliśmy zobaczyć przepiękną panoramę miasta. Co więcej, zajrzeliśmy także do motylarni, w której dzieci spotkały różnego rodzaju motyle. Niektóre nawet się z nami zaprzyjaźniły. Na następny dzień pojechaliśmy do Parku Wieloryba, gdzie przywitał nas prawdziwy pirat. Opowiadał on o morskich zwierzętach, przytaczając imponujące ciekawostki i fakty. Na koniec dzieci udały się do statku pirata, gdzie nauczyły się pirackich okrzyków. W ostatni dzień naszego pobytu wręczyliśmy zasłużone dyplomy, nagrody za pierwsze miejsca w konkursie teatralnym, na najpiękniejszy pokój oraz wzorowe zachowanie.

Codziennie chodziliśmy na plażę, gdzie dzieci szukały muszelek, bursztynów, kamyczków i piór. Graliśmy w koszykówkę, bawiliśmy się na placu zabaw, a nawet wykąpaliśmy się w basenie. Ponadto, jednego wieczoru urządziliśmy ognisko z kiełbaskami i ciepłą herbatką z cytryną. Wieczorami podziwialiśmy piękne zachody słońca. Dzieci były zadowolone, kiedy dowiedziały się, że idziemy na dyskotekę troszkę potańczyć. Kolonia do Pogorzelicy była bardzo udana, dzieci były szczęśliwe, radosne i nie chciały wracać do domu. Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy, dlatego też nasz tygodniowy pobyt dobiegł końca.

Bardzo dziękujemy wszystkim za ten wyjazd i będziemy go miło wspominać.

Wychowawcy Placówki Wsparcia Dziennego w Brzeźnicy

zobacz galerię...

zajecia Pokaz mody

Placówka Wsparcia Dziennego w Brzeźnicy - Z nami wakacyjna nuda się nie uda!

Rozmawiając o teatrze, jego specyfice, rodzajach oraz savouir vivre, dzieci stworzyły własną sztukę pt. „Czerwony Kapturek”. Nie był to jednak typowy spektakl, który znamy z książek i opowieści. Czerwony Kapturek, kiedy wędrował do chorej babci,spotkał piłkarzy grających w piłkę. Co więcej, cały czas towarzyszył mu czarny, grubiutki kotek. Cała historia ma pozytywne zakończenie, łącznie z morałem. Dzieci wykazały się kreatywnością i wielkim wysiłkiem, tworząc samodzielnie rekwizyty, dekoracje, scenariusz i kukiełki. Brawo!

Na naszej świetlicy nie zabrakło także własnego akwarium z rybkami. Ponadto tworzyliśmy zamki z rolek papieru-ekologia przede wszystkim! Obydwa zamki prezentują się wspaniale. Wymagało to długiej pracy, ale efekt jest niezapomniany.

Wychowawcy Placówki Wsparcia Dziennego w Brzeźnicy

zobacz galerię...

pokaz mody Pokaz mody

Z okazji Dnia kobiet na naszej świetlicy odbył się pokaz mody, połączony z wyborami Miss i Mistera Świetlicy. Decyzją widzów Miss Świetlicy została Martynka N. z klasy Ia, a Misterem Świetlicy Mateusz C. z klasy III a. Zwycięzcom gratulujemy!

zobacz galerię...

Walentynki

Walentynki

14 lutego 2020r. na naszej świetlicy obchodziliśmy dzień św. Walentego. Dzieci mogły usłyszeć czym jest miłość, jakie są jej składniki i jak ją pielęgnować. Dzieci obdarowywały się własnoręcznie zrobionymi walentynkami i przekazywały sobie życzenia poprzez świetlicową pocztę walentynkową.

zobacz galerię...
karnawal

Przygotowania karnawałowe

Karnawał to czas hucznych zabaw, dlatego dzieci na świetlicy rozpoczęły już przygotowanie. Tworzenie własnoręcznie pięknych karnawałowych masek dało dzieciom wiele radości i uśmiechu.

zobacz galerię...
kolorowe kanapki

Kolorowe kanapki

Ferie, to czas odpoczynku, zabawy, ale również różnego rodzaju zajęć dodatkowych. Na naszej świetlicy nikt się nie nudzi. Spędzając razem ferie pamiętamy o zdrowym odżywianiu-robiąc kolorowe kanapki i o odrobinie ruchu grając w hokeja.


zobacz galerię...
zajecia plastyczne1

Zajęcia plastyczne

Podczas ferii na świetlicy odwiedziła nas starsza koleżanka Natalia z VIII klasy, która narysowała dla dzieci trybtyk ołówkiem. W parach dzieci malowały farbami na deskach, które po złączeniu utworzyły NASZ WSPÓLNY jeden obraz "Słoneczniki".


zobacz galerię...
swiety mikolaj

Święty Mikołaj

W pierwszym tygodniu miesiąca grudnia zajęcia organizowane na świetlicy miały na celu przybliżyć dzieciom postać świętego Mikołaja. Bycie grzecznym w tym roku dało efekt ponieważ Mikołaj odwiedził dzieci i obdarował je prezentami co najmniej dwa razy w ciągu jednegodnia. Pięknie wykonana piosenka przez dzieci przekonała świętego Mikołaja do ponownego spotkania za rok.


zobacz galerię...
konkurs swiateczny

Konkurs świąteczny

Aby wprowadzić dzieci w świąteczny nastrój na naszej świetlicy został zorganizowany konkurs świąteczny. Skierowany był do dzieci z klas 1-3. Dzieci wykazały się kreatywnością i pomysłowością. Cieszymy się, że tyle dzieci wzięło udział w konkursie i zachęcamy do udziału w kolejnych.
GRATULACJE DLA ZWYCIĘZCÓW!
I miejsce : Madzia, Ewa, Sara
II miejsc : Angelika i Maja
III miejsce : Gabrysia, Lena i Nikola
Wyróżnienie: Hania, Kornelia


zobacz galerię...
zajecia kulinarne1

Zajęcia kulinarne

Placówka wsparcia dziennego w Brzeźnicy jest miejscem gdzie dzieci mogą nie tylko spędzić miło i przyjemnie czas, ale również nabyć umiejętności praktyczne, które wykorzystają kiedyś w życiu. Taką możliwość dają m.in. zajęcia kulinarne, które na naszej świetlicy odbywają się raz w tygodniu. Zmagania z nożem i marchewką w przygotowaniu sałatki jarzynowej dały dzieciom mnóstwo świetnej zabawy.


zobacz galerię...
wzorowy swietliczanin1

Wzorowy świetliczanin

Jak co miesiąc na naszej świetlicy wybieramy dzieci, które poprzez aktywny udział w zajęciach, zaangażowanie i swoje dobre zachowanie zyskują tytuł wzorowego świetliczanina oraz drobny upominek. Dzięki staraniom dzieci na naszej świetlicy panuje ład i porządek. Każdy czuje się tutaj dobrze – jak w domu.


zobacz galerię...
Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

„Liście wielkiego drzewa życia”