Aktualnie jesteś w :

Strona Główna Ciekawe Linki Artykuły Strona Główna Ratujmy koale!
Ratujmy koale!
ratujmy koale

Samorząd uczniowski oraz uczniowie klasy VIIa poruszeni tragedią australijskich koali zorganizowali w szkole akcję „Ratujmy koale”.


Zostały przeprowadzone „ciasteczkowe przerwy”, w czasie których uczniowie mogli przekazywać datki na torbacze otrzymując w zamian ciastka domowej roboty. Uczniowie mogli obejrzeć także prezentację” Koala - australijski torbacz niesłusznie zwany misiem" przygotowaną przez uczennicę klasy Va Olgę Probolę.

Dzięki akcji, a przede wszystkim ofiarności i zaangażowaniu uczniów mogliśmy zaadoptować 10 koali. Otrzymaliśmy z Koala Preservation Society Australia Inoorporated KOALA HOSPITAL PORT MAGQUARIE certyfikaty potwierdzające dokonane adopcje.

Cieszymy się, że mamy swój udział w ochronie zagrożonych wyginięciem koali.


opracowanie: A. Danek

zobacz galerię...