Aktualnie jesteś w :

Strona Główna Ciekawe Linki Artykuły Strona Główna Muzyczne osiągnięcia uczniów naszej szkoły w I semestrze
Muzyczne osiągnięcia uczniów naszej szkoły w I semestrze
konkursy muzyczne

Podsumowując I semestr roku szkolnego, miło wspomnieć o wysokich wynikach uczniów naszej szkoły, biorących udział w muzycznych konkursach.


Pierwszym konkursem był XIX Festiwal Artystyczny „Talenty 2019” organizowany przez Wadowickie Centrum Kultury. W przeglądzie tym wzięła udział uczennica klasy 8b – Emilia Horąży, która zaśpiewała dwie piosenki Eda Sheerana - „Photograph” i „Give me love” , akompaniując sobie na gitarze akustycznej. Tymi utworami „wyśpiewała „ nominację do nagrody głównej a następnie tytuł „Talent 2019”. Emilka uzyskała również nominację do XXXIII Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski 2020”.

Drugim muzycznym wydarzeniem był Konkurs Kolęd i Pastorałek „Niech kolęduje z nami cała ziemia”, który odbył się 12 stycznia 2020 roku w Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy”. Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała pięknych kolęd i pastorałek. W kategorii klasy IV – VI nasze uczennice zajęły czołowe miejsca:

I miejsce – Helena Bobula z kolędą „Mędrcy świata”

II miejsce – Nikola Ciepły z kolędą „Mizerna cicha”

wyróżnienie – Gabriela Ciepły z kolędą „Jezusa Narodzonego”

Wszystkim laureatom i ich rodzicom najserdeczniejsze gratulacje !!!

 

opracowanie: Magdalena Stanisz