Aktualnie jesteś w :

Strona Główna Ciekawe Linki Artykuły Strona Główna Dentobus w naszej szkole
Dentobus w naszej szkole
Dentobus

W dniach od 21 do 27 lutego przed naszą szkołą gościł Dentobus, w którym uczniowie za zgodą rodziców dokonywali przeglądu stanu swoich zębów.

Wszystko to było możliwe dzięki ustawie o opiece zdrowotnej nad uczniami, która weszła w życie we wrześniu ubiegłego roku. Jednym z głównych zapisów tej ustawy jest obowiązek zapewnienia uczniom możliwości korzystania z opieki stomatologicznej. Ponieważ w naszej szkole nie ma gabinetu, stąd dentobus, czyli gabinet stomatologiczny na kółkach. Bardzo wielu uczniów naszej szkoły i przedszkola skorzystało z tych przeglądów. Rodzice otrzymają w kopertach informację zwrotną o stanie uzębienia swoich dzieci.

 

opracowanie: Małgorzata Herzyk

zobacz galerię...