Aktualnie jesteś w :

Strona Główna Ciekawe Linki Artykuły Strona Główna Wielka Liga Czytelników – etap II – Mistrzostwa szkoły
Wielka Liga Czytelników – etap II – Mistrzostwa szkoły
WLCZ zdalne

11 maja odbył się II etap ogólnopolskiego konkursu Wielka Liga Czytelników. Przystąpiły do niego osoby, które zdobyły 10 sprawności czytelniczych, czyli przeczytały 10 książek i wykonały do nich testy na co najmniej 80% punktów.

W kategorii klas 1-4 mieliśmy 9 takich wspaniałych czytelników, a w kategorii klas 5-8 aż 12. W sumie w II etapie udział wzięło 21 osób. Wszyscy zawodnicy musieli przeczytać 11 książkę („Cudaczek Wyśmiewaczek” – kl. 1-4, „Księga dżungli” – kl. 5-8) i 11 maja o wyznaczonej godzinie otrzymali na swoje skrzynki mailowe test do wykonania. W ciągu godziny musieli go rozwiązać i odesłać tą samą drogą. Poziom przygotowania zawodników był rewelacyjny. W klasach 1-4 musiałyśmy zrobić nawet dogrywkę, gdyż 4 osoby rozwiązały test na maksymalną ilość punktów, a tylko trzy osoby mogą reprezentować naszą szkołę w III etapie.

A oto uczniowie, którzy wystartują III etapie:

Klasy 1-4

Aleksandra Tyrała – kl. III b

Emilia Lipińska – kl. III a

Eryk Miętka – kl. IV

Klasy 5-8

Zofia Hyrlicka – kl. V a

Aleksandra Kluska – kl. V a

Weronika Głowacz – kl. VII a

Obecnie wszyscy zawodnicy wypożyczyli kolejne książki ( 1-4 „Hulajnogą przez Smoczą Wyspę”, 5-8 „Wiłka smocza dziewczynka”) i czytają, przygotowując się do ostatniego etapu, który odbędzie się w całej Polsce 28 maja. Trzymamy kciuki i życzymy jak najlepszych wyników.

opracowanie: Małgorzata Herzyk i Danuta Tracz