Aktualnie jesteś w :

Strona Główna Ciekawe Linki Artykuły Strona Główna Kolonia POGORZELICA- Placówka Wsparcia Dziennego w BRZEŹNICY
Kolonia POGORZELICA- Placówka Wsparcia Dziennego w BRZEŹNICY
kolonia

W dniach 29.08.2020-05.09.2020 odbyła się kolonia do Pogorzelicy, na którą pojechaliśmy autokarem. Pogoda nad morzem była sprzyjająca, prawie codziennie świeciło słońce i było ciepło. Podczas pobytu, udało nam się skorzystać z wielu atrakcji.

W pierwszy dzień udaliśmy się na plażę, by przywitać się z morzem. Już wtedy dzieci kąpały się w wodzie pod okiem ratownika. Na drugi dzień płynęliśmy statkiem w zapierającym dech w piersiach rejsie po Kołobrzegu. Nasz statek nazywał się „Pirat”. Dzieci zobaczyły Pomnik Zaślubin z morzem oraz spacerowały po słynnym molo w tej miejscowości. W trzecim dniu udaliśmy się zabytkową ciuchcią w stronę Trzęsacza, gdzie dotarliśmy do Muzeum Multimedialnego. Wrażeń nie było końca! Dzieci posłuchały imponującej legendy, którą opowiadał sam bóg Posejdon! Następnie widzieliśmy ruiny zabytkowego kościoła, jak również udaliśmy się plażą w stronę Rewala. Mieliśmy wracać pobliskim klifem, jednakże wiatr nam w tym przeszkodził. W kolejnym dniu wybraliśmy się na wędrówkę piaszczystą plażą na Latarnię Morską w Niechorzu, gdzie mogliśmy zobaczyć przepiękną panoramę miasta. Co więcej, zajrzeliśmy także do motylarni, w której dzieci spotkały różnego rodzaju motyle. Niektóre nawet się z nami zaprzyjaźniły. Na następny dzień pojechaliśmy do Parku Wieloryba, gdzie przywitał nas prawdziwy pirat. Opowiadał on o morskich zwierzętach, przytaczając imponujące ciekawostki i fakty. Na koniec dzieci udały się do statku pirata, gdzie nauczyły się pirackich okrzyków. W ostatni dzień naszego pobytu wręczyliśmy zasłużone dyplomy, nagrody za pierwsze miejsca w konkursie teatralnym, na najpiękniejszy pokój oraz wzorowe zachowanie.

Codziennie chodziliśmy na plażę, gdzie dzieci szukały muszelek, bursztynów, kamyczków i piór. Graliśmy w koszykówkę, bawiliśmy się na placu zabaw, a nawet wykąpaliśmy się w basenie. Ponadto, jednego wieczoru urządziliśmy ognisko z kiełbaskami i ciepłą herbatką z cytryną. Wieczorami podziwialiśmy piękne zachody słońca. Dzieci były zadowolone, kiedy dowiedziały się, że idziemy na dyskotekę troszkę potańczyć. Kolonia do Pogorzelicy była bardzo udana, dzieci były szczęśliwe, radosne i nie chciały wracać do domu. Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy, dlatego też nasz tygodniowy pobyt dobiegł końca.

Bardzo dziękujemy wszystkim za ten wyjazd i będziemy go miło wspominać.opracowanie: Wychowawcy PWD w Brzeźnicy

zobacz galerię...